boru çəni qövs qaynaq robotu inteqrasiya olunmuş iş yeri
Pozisyonerin texniki parametri

Robot iş stansiyasının komponentləri
1. Qaynaq robotu:
Növü: MIG qaynaq robotu-BR-1510A,BR-1810A,BR-2010A
TIG qaynaq robotu: BR-1510B, BR-1920B
Lazer qaynaq robotu: BR-1410G, BR-1610G
2.Mövqeləndirici
Model: JHY4010T-065
Növ: 1 oxlu başlıq yerləşdiricisi
Pozisyonerin texniki parametri aşağıdakı kimi göstərilir:
| Model | JHY4010T-065 |
| Qiymətləndirilmiş Giriş Gərginliyi | Tək fazalı 220V, 50/60HZ |
| Motor İzolyasiya Kalsiumları | F |
| İş masası | 650 mm (tənzimlənə bilər) |
| Çəki | Təxminən 400 kq |
| Maksimum yük | Eksenel yük ≤100kq / ≤500kq / ≤1000kq (>1000kq xüsusi olaraq tənzimlənə bilər) |
| Təkrarlanabilirlik | ±0.1 mm |
| Dayanma Vəziyyəti | İstənilən Vəzifə |
3. Qaynaq güc mənbəyi
Növü: 350A/500A qaynaq enerji mənbəyi
4. Qaynaq məşəli
Növü: hava ilə soyudulan məşəl, su ilə soyudulan məşəl, itələmə-çəkmə məşəli
5. Məşəl təmizləyici stansiya:
Model:SC220A
Növü: Avtomatik pnevmatik qaynaq məşəli təmizləyicisi
Digər robot iş yeri periferik cihazları
1. Robot hərəkətli rels
Model: JHY6050A-030
2.Lazer sensoru (isteğe bağlı)
Funksiya: qaynaq izləmə, yerləşdirmə.
3. Təhlükəsizlik işıq pərdəsi (isteğe bağlı)
Qoruyucu məsafə: 0.1-2m, 0.1-5m; qoruyucu hündürlük: 140-3180mm
4. Təhlükəsizlik çəpər (isteğe bağlı)
5.PLC şkafı (isteğe bağlı)
Xüsusiyyət
1. Qaynaq silahının mövqeyinin elektrik tənzimlənməsi, vaxt və səyə qənaət, rahat və sürətli.
2. Qaynaq silahının bucağı tənzimlənir, müxtəlif qaynaq tikişlərinə (qaynaq tikişi, bucaq qaynaq tikişi və s.) uyğunlaşa bilər.
3. Qaynaq tabancasının yellənmə funksiyası var, yellənmə parametri idarə oluna bilər və uyğunlaşma genişdir.
4. Başlıq yerləşdiricisini konfiqurasiya edin, yerləşdirici dairəvi qaynaq tikişini həyata keçirmək üçün bucağı çevirə bilər.
5. Pozisyoner tənzimlənən dəstək çarxı ilə dizayn edilə bilər, müxtəlif boru uzunluğuna uyğunlaşdırıla bilər
6. Yarı avtomatik idarəetmə, çevik və çox yönlü avadanlıq, bərabər və gözəl qaynaq tikişi.
7. Pozisionerin fırlanan oxu servo mühərrik tərəfindən idarə olunur, fırlanma sürəti dəqiq idarə oluna bilər və qaynaq prosesi tələbləri dəqiq şəkildə yerinə yetirilə bilər.
8. Qaynaq parametrlərinin əvvəlcədən təyin edilməsi funksiyası, qaynaq parametrləri qeyddən əvvəl sistemə və ya qaynaq parametrlərinə əvvəlcədən təyin edilə bilər. Qaynaq parametrləri növbəti dəfə eyni spesifikasiyalı iş parçasını qaynaq edərkən birbaşa istifadə edilə bilər.












